10 Makyaj Tüyosu

1. Nemlendirici ile yumuşatılmış, ince fondöten kulanılmış bir cilt bazı, makyajın hafif ama dayanıklı olmasını sağlayacaktır.

2. Matlıktan uzak durun, ışık oyunları yaratan ışıltının dozunda kullanıldığı aydınlık bir ten makyajı yaratın.

3. Eyeliner göz makyajının olmazsa olmazı, ister kalın ister ince ama bakışları belirginleştirmek ve romantik bir hava kazanmak için ideal.

4. Aynı şekilde bakışları belirginleştirmek için bolca kirpik yapılmalı. Kirpikleriniz çoksa sadece maskara yeterli yoksa takma kirpik yardımı almalısınız.

5. 10 yıl öncesinin gelinlerine göre en büyük yenilik dudak rengi. Eskiden daha koyu ve mat rujlar kullanılırken şimdilerde nemli, saten parlaklığında dudaklar revaçta.

6. Ruj rengi seçiminde buketiniz ve makyajın genelinden değil kendi ten renginizden yola çıkmalısınız.

7. Mat ve koyu renkli farlardan uzak durun. Buğulu göz makyajlarıyla olmadığınız birine dönüşmeyin. Sedef dokulu genelde toprak tonları, bakırlar, oranj-pembeler Türk kadınının sarı bazlı buğday tenine yakışan far renkleri.

8. Allıkla renklendirilmiş yanaklar yerine biraz daha kemik yapısının belirginleştiği, ten renginden 2,3 ton koyu pudralarla yapılan gölgeli makyajlar tercih ediliyor. Daha gölgeli yüz daha kadınsı bir etki yaratıyor.

9. Aydınlatıcı etkisi olan Highlighter olarak da bilinen ürünler, yanak üstü, kaş altı gibi yüzdeki yükseltilerde kullanılıyor. Bu taze ve genç bir etki yaratıyor.

10. Son olarak makyajın kalıcılığı nerede evlendiğinize gore değişir. Istanbul’da deniz kenarında makyajı çok tazelemek durumunda kalmazken güneyde sıcak ve nemle arada yüzü pudralamak gerekebilir.

Blog

Copyright © | Bianco Vita Gelinlik İzmir Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans